ШУКАЙ!

Київський фонтан
Kyiv Fountain

UA
EN
Київський фонтан Термена
Історія фонтанів починається близька 100 років тому, з введенням в експлуатацію загальноміського київського водопроводу. Київське товариство водопостачання замовило виготовлення 7 чавунних фонтанів на заводі Олексія Термена. Вартість кожного фонтана складала 6000 рублів.

Перший фонтан із серії було встановлено на початку 1870 років на Царській площі (зараз Європейська площа). Пізніш за цим зразком були відлитті в 1899 – 1901 рр. ще шість.

Проект чаші фонтану створював архітектор Олександр Шиле. Форма Фонтанів нагадує квітку. Навкруги «квітки» розміщені голови левів, з пащі яких ллється вода. Маски Левів нагадують людські обличчя. Існує легенда, що головний майстер цеху був людиною грубою. Він постійно чіплявся до підлеглих, ображав їх, не соромлячись в висловах. Підлеглі його довго терпіли. Однак, коли він поїхав у відрядження, робочі внесли корективи в відливні форми для фонтанів, додавши озлоблену гримасу начальника.

Коли майстер повернувся з відрядження, фонтани вже працювали.

Бажаючі могли брати воду для своїх потреб – 6 відер води коштували 1 копійку; а також приводити худобу на водопій – по копійці з голови. Пити з фонтану міг кожен бажаючий безкоштовно.

Не всі фонтани збереглися до наших часів. В 1910 році з розвитком вуличного руху було прибрано фонтан з площі Льва Толстого. Прибрали фонтан і з Європейської площі. Фонтан Термена з Софійської площі перенесли на вулицю Олеся Гончара.

Kyiv fountain
The legendary Kyiv fountain by Olexiy Termen.
легенда
Вкинеш монетку – повернешся до Києва
Шукай бронзову міні-скульптурку київського фонтану за адресою: вулиця Володимирська, 40/2, кафе «Трішки більше»

Look for a bronze mini-sculpture of the Kyiv Fountain
at 40/2 Volodymyrs'ka St., Cafe «Trishky bilʹshe»
Над скульптуркою працювали:
The sculpture was made by:

Юлія Бевзенко
Yulia Bevzenko
Менеджер Києва
Manager of Kyiv
Кафе "Трішки більше"
Cafe " Trishky bilʹshe"
Кафе
Cafe
Сергій Галенко
Sergiy Galenko
Скульптор
Sculptor
«ШУКАЙ!» - це київські символи у вигляді бронзових міні-скульптурок.
«SHUKAI!» - is about small sculptures which represent Kyiv.
Made on
Tilda