ШУКАЙ!
Проект «Шукай!» – це міні скульптурки, які презентують Київ.
Київський торт
«Київський торт»

«Київський торт» - символ не лише Києва, а й України. Кожен день десятки тисяч гостей української столиці, їдучи з Києва, везуть із собою частинку української культури - «Київський торт».

Рецептура і технологія виробництва торта «Київський» була створена ще в 1956 році на Київській кондитерській фабриці імені Карла Маркса (зараз - ПрАТ «Київська кондитерська фабрика «Рошен»), яка у середині 90-х років минулого століття разом із усіма правами на інтелектуальну власність перейшла у володіння Корпорації ROSHEN. Існує декілька версій того, як з'явився попередник торта, якому було призначено на довгі десятиліття стати візитною карткою Києва. За однією з них, подібно до багатьох великих відкриттів, прототип торта з'явився помилково. В 1956 році кондитери забули покласти в холодильну камеру партію яєчного білка, призначеного для бісквіта. На наступний ранок начальник бісквітного цеху Костянтин Петренко за допомогою 17-річної помічниці кондитера Надії Чорногор, щоб приховати помилку колег, на свій страх і ризик переклав застиглі білкові коржі масляним кремом, посипав ванільною пудрою, прикрасив поверхню квітковим орнаментом.

За іншою красивою легендою знаменитий "Київський торт" вигадала 17-річна учениця кондитера Надія Чорногор, яка влаштувалася на підприємство після невдалої спроби вступити до медінституту. Спершу професія ніяк не давалася дівчині в руки: бісквіт кришився, крем розповзався, глазур – туди ж… Та за півроку Надія, розробивши рецептуру нового невагомого горіхового торта, перевершила всі свої сподівання. Надія Чорногор все життя пропрацювала на одному місці, створивши власноруч понад мільйон тортів, контролюючи особисто кожну партію.

Проте за офіційною версією, поява рецепту відбулася в тому ж таки 1956-му, в результаті наполегливих експериментів. А вже 1973-го Рада Міністрів УРСР у справах винаходів та відкриттів видала кондитерам фабрики імені Карла Маркса Ганні Курило й Галині Фастовець-Калиновській авторське свідоцтво.

Рецептура «Київського торта» з часом зазнавала змін. Удосконалювався крем і малюнки на ньому, але вони здебільшого стосувалися горіхів, що входять до складу торта. Первісно використовували кеш'ю, спеціально привезені з Індії.

Коли постачання горіхів припинилося, їх замінили на вітчизняний фундук. А ось арахіс на фабриці ROSHEN не використовували ніколи, оскільки це вже зовсім інша рецептура та інший смак, що не має нічого спільного з «Київським тортом». Деякі зміни в рецептурі відбулися на вимогу санітарної служби: яєчний крем поступився важкому масляно-вершковому. Що ніколи не змінювалося у одного з символів нашого міста, так це дизайн пакування - на ньому, як і раніше, зелена гілка каштана і два веселі каштанчики.

Також залишається незмінним - секретний рецепт повітряних, білково-горіхових коржів, який тримають в секреті ось уже понад шістдесят років.

Шукай бронзовий київський торт в Києві
біля магазину Roshen, на вулиці
Хрещатик, 29/1
Над скульптуркою працювали:
Юлія Бевзенко
Менеджер Києва
Made on
Tilda